
330 ohm / 330E (331) 1% SMD Resistor 0805 (Pack of 20 Pieces)
330 ohm 1/8W 0805 package Surface Mount Chip Resistor is a small surface‑mount resistor. It is a thick‑film resistor with a ceramic body as a substrate.
Specification :
| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 330 ohm / 330E (331) |
| Resistor Chip Size | 0805 |
| Tolerance | 1% |
| Power | 1/8W |
| Temperature Range | –55°C to +125°C |
| Mounting Type | Surface mount |
| No. of Terminals | 2 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Quantity | 20 Pieces |
Package Includes :
1 x 330 ohm Resistor - 0805 SMD Package - 20 Pieces
330 ohm 1/8W 0805 package Surface Mount Chip Resistor is a small surface‑mount resistor. It is a thick‑film resistor with a ceramic body as a substrate.
Specification :
| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 330 ohm / 330E (331) |
| Resistor Chip Size | 0805 |
| Tolerance | 1% |
| Power | 1/8W |
| Temperature Range | –55°C to +125°C |
| Mounting Type | Surface mount |
| No. of Terminals | 2 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Quantity | 20 Pieces |
Package Includes :
1 x 330 ohm Resistor - 0805 SMD Package - 20 Pieces
Original: $0.11
-64%$0.11
$0.04Description
330 ohm 1/8W 0805 package Surface Mount Chip Resistor is a small surface‑mount resistor. It is a thick‑film resistor with a ceramic body as a substrate.
Specification :
| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 330 ohm / 330E (331) |
| Resistor Chip Size | 0805 |
| Tolerance | 1% |
| Power | 1/8W |
| Temperature Range | –55°C to +125°C |
| Mounting Type | Surface mount |
| No. of Terminals | 2 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Quantity | 20 Pieces |
Package Includes :
1 x 330 ohm Resistor - 0805 SMD Package - 20 Pieces
























