PCB For PIC Development Board Based on 40 Pin PIC16F877A Microcontroller
Product image 1
1 / 2
This is PCB designed for 40Pin PIC microcontroller PIC16F877A based development board.
Component Details
No Name Footprint
1 220uF  25v or 35v CAP-TH_BD10.0-P5.00-D1.0-FD
2 1000uF 10V OR 16V CAP-TH_BD8.0-P3.50-D1.0-FD