Hi-Link 5V 10W Switch Power Supply Module (HLK-10M05)
Product image 1
1 / 3
Hi-Link 5V 10W Switch Power Supply Module (HLK-10M05) is design to delivering stable 5V output with high efficiency and reliable protection. Compact AC-DC power module Ideal for IoT devices, embedded systems, and industrial applications.
Features:
  1. Ultra-Compact and Ultra-Thin Design
  2. Wide Input Voltage Range (85–265V AC)
  3. Stable 5V Output up to 2A
  4. Low Ripple and Noise Output
  5. Over-Current and Short Circuit Protection
  6. Auto Recovery Function
  7. IP65 Waterproof and Dustproof
  8. Long Operational Life (>100,000 Hours)
  9. Low Standby Power Consumption (<0.1W)
  10. Meets UL, CE, EMC Safety Standards
Specifications:
Parameter Value
Brand Hi-Link
Model HLK-10M05
Input Voltage 85 – 265V AC
Output Voltage 5V
Output Current 2000mA
Output Power 10W
Operating Temperature -25°C to +60°C
Storage Temperature -40°C to +80°C
Humidity Range 5% – 95% RH
Pressure 80 – 106 kPa
Dimensions 47.5 × 28.5 × 22 mm