
RF 433 MHz 2 Button Remote with EV1527 Learning Code
RF 433MHz 2 Button White Remote with EV1527 Learning Code is designed for wireless control applications using 433MHz RF communication with reliable signal transmission. Ideal for home automation, gate control, lighting systems, and DIY wireless projects.
Features:
- 433MHz RF Wireless Transmission
- EV1527 Learning Code Compatible
- 2 Button Control (ON/OFF)
- Long Transmission Range up to 200m (Open Area)
- Compact and Lightweight Design
- Durable ABS Plastic Body
- Soft-Touch Rubber Buttons
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product Type | RF Wireless Remote Transmitter |
| Operating Frequency | 433 MHz |
| Number of Buttons | 2 |
| Transmission Range | 10 – 200 m |
| Encoding Type | EV1527 Learning Code |
| Material | ABS Plastic |
| Color | White |
| Dimensions | 60 × 30 × 12 mm |
| Weight | ~25 g |
Package Includes:
1 x RF 433MHz 2 Button White Remote with EV1527 Learning Code
RF 433MHz 2 Button White Remote with EV1527 Learning Code is designed for wireless control applications using 433MHz RF communication with reliable signal transmission. Ideal for home automation, gate control, lighting systems, and DIY wireless projects.
Features:
- 433MHz RF Wireless Transmission
- EV1527 Learning Code Compatible
- 2 Button Control (ON/OFF)
- Long Transmission Range up to 200m (Open Area)
- Compact and Lightweight Design
- Durable ABS Plastic Body
- Soft-Touch Rubber Buttons
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product Type | RF Wireless Remote Transmitter |
| Operating Frequency | 433 MHz |
| Number of Buttons | 2 |
| Transmission Range | 10 – 200 m |
| Encoding Type | EV1527 Learning Code |
| Material | ABS Plastic |
| Color | White |
| Dimensions | 60 × 30 × 12 mm |
| Weight | ~25 g |
Package Includes:
1 x RF 433MHz 2 Button White Remote with EV1527 Learning Code
Original: $1.68
-65%$1.68
$0.59Description
RF 433MHz 2 Button White Remote with EV1527 Learning Code is designed for wireless control applications using 433MHz RF communication with reliable signal transmission. Ideal for home automation, gate control, lighting systems, and DIY wireless projects.
Features:
- 433MHz RF Wireless Transmission
- EV1527 Learning Code Compatible
- 2 Button Control (ON/OFF)
- Long Transmission Range up to 200m (Open Area)
- Compact and Lightweight Design
- Durable ABS Plastic Body
- Soft-Touch Rubber Buttons
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product Type | RF Wireless Remote Transmitter |
| Operating Frequency | 433 MHz |
| Number of Buttons | 2 |
| Transmission Range | 10 – 200 m |
| Encoding Type | EV1527 Learning Code |
| Material | ABS Plastic |
| Color | White |
| Dimensions | 60 × 30 × 12 mm |
| Weight | ~25 g |
Package Includes:
1 x RF 433MHz 2 Button White Remote with EV1527 Learning Code























