
AntennaHome AH1G.103 H50 Rubber SMA-JW 2.4G Antenna
AntennaHome AH2G.105 H50 Rubber SMA-JW 433MHz Antenna is a compact rubber antenna designed for stable 433MHz wireless signal transmission. Ideal for RF communication, IoT, and embedded wireless applications.
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Brand | AntennaHome |
| Model | AH2G.105 H50 |
| Frequency | 433 MHz |
| Impedance | 50Ω |
| VSWR | ≤2.0 |
| Gain | 1.5 dBi |
| Polarization | Vertical / Omni |
| Connector Type | SMA-JW |
| Material | Copper / ABS |
| Mounting Type | SMA Connector |
| Size | Ø8 × 50 mm |
| Weight | 5.7g |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
Package Includes:
1 x AntennaHome AH2G.105 H50 Rubber SMA-JW 433MHz Antenna
AntennaHome AH2G.105 H50 Rubber SMA-JW 433MHz Antenna is a compact rubber antenna designed for stable 433MHz wireless signal transmission. Ideal for RF communication, IoT, and embedded wireless applications.
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Brand | AntennaHome |
| Model | AH2G.105 H50 |
| Frequency | 433 MHz |
| Impedance | 50Ω |
| VSWR | ≤2.0 |
| Gain | 1.5 dBi |
| Polarization | Vertical / Omni |
| Connector Type | SMA-JW |
| Material | Copper / ABS |
| Mounting Type | SMA Connector |
| Size | Ø8 × 50 mm |
| Weight | 5.7g |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
Package Includes:
1 x AntennaHome AH2G.105 H50 Rubber SMA-JW 433MHz Antenna
Description
AntennaHome AH2G.105 H50 Rubber SMA-JW 433MHz Antenna is a compact rubber antenna designed for stable 433MHz wireless signal transmission. Ideal for RF communication, IoT, and embedded wireless applications.
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Brand | AntennaHome |
| Model | AH2G.105 H50 |
| Frequency | 433 MHz |
| Impedance | 50Ω |
| VSWR | ≤2.0 |
| Gain | 1.5 dBi |
| Polarization | Vertical / Omni |
| Connector Type | SMA-JW |
| Material | Copper / ABS |
| Mounting Type | SMA Connector |
| Size | Ø8 × 50 mm |
| Weight | 5.7g |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
Package Includes:
1 x AntennaHome AH2G.105 H50 Rubber SMA-JW 433MHz Antenna
























