AntennaHome AH1G.104 H50 Rubber SMA-JW GSM900/1800M Antenna
Product image 1
1 / 3
Specifications:
Parameter Value
Brand AntennaHome
Model AH1G.104 H50
Frequency 868MHz / 915MHz / GSM900 / 1800MHz
Impedance 50Ω
VSWR ≤2.0
Gain 1.5 dBi
Polarization Vertical / Omni
Connector Type SMA-JW
Material Copper / ABS
Mounting Type SMA Connector
Size Ø8 × 50 mm
Weight 5.7g
Operating Temperature Range -40°C to +85°C
Package Includes:
1 x AntennaHome AH1G.104 H50 Rubber SMA-JW GSM900/1800M Antenna
Specifications:
Parameter Value
Brand AntennaHome
Model AH1G.104 H50
Impedance 50Ω
VSWR ≤2.0
Gain 1.5 dBi
Polarization Vertical / Omni
Connector Type SMA-JW
Material Copper / ABS
Mounting Type SMA Connector
Size Ø8 × 50 mm
Weight 5.7g
Package Includes:
Description
Impedance 50Ω
Size Ø8 × 50 mm