
AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna
AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna is a High-performance active antenna designed for precise GPS and GLONASS signal reception. Ideal for navigation systems, tracking devices, and embedded positioning applications.
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Brand | AntennaHome |
| Model | AHGG.132 |
| Frequency | GPS 1575.42 MHz / GLONASS 1602 MHz |
| Impedance | 50Ω |
| VSWR | ≤2.0 |
| Gain | 28±2 dB @ 3–5V |
| Polarization | RHCP |
| Connector Type | SMA-J |
| Cable Type | RG-174 |
| Cable Length | 3000mm |
| Material | Copper / ABS |
| Mounting Type | SMA Connector |
| Dimensions | 48 × 38 × 17 mm |
| Weight | 50g |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
Package Includes:
1 x AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna
AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna is a High-performance active antenna designed for precise GPS and GLONASS signal reception. Ideal for navigation systems, tracking devices, and embedded positioning applications.
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Brand | AntennaHome |
| Model | AHGG.132 |
| Frequency | GPS 1575.42 MHz / GLONASS 1602 MHz |
| Impedance | 50Ω |
| VSWR | ≤2.0 |
| Gain | 28±2 dB @ 3–5V |
| Polarization | RHCP |
| Connector Type | SMA-J |
| Cable Type | RG-174 |
| Cable Length | 3000mm |
| Material | Copper / ABS |
| Mounting Type | SMA Connector |
| Dimensions | 48 × 38 × 17 mm |
| Weight | 50g |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
Package Includes:
1 x AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna
Description
AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna is a High-performance active antenna designed for precise GPS and GLONASS signal reception. Ideal for navigation systems, tracking devices, and embedded positioning applications.
Specifications:
| Parameter | Value |
|---|---|
| Brand | AntennaHome |
| Model | AHGG.132 |
| Frequency | GPS 1575.42 MHz / GLONASS 1602 MHz |
| Impedance | 50Ω |
| VSWR | ≤2.0 |
| Gain | 28±2 dB @ 3–5V |
| Polarization | RHCP |
| Connector Type | SMA-J |
| Cable Type | RG-174 |
| Cable Length | 3000mm |
| Material | Copper / ABS |
| Mounting Type | SMA Connector |
| Dimensions | 48 × 38 × 17 mm |
| Weight | 50g |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
Package Includes:
1 x AntennaHome AHGG.132 SMA-J L3000 GPS/GLONASS Antenna
























